2015 ettekanded
8. väärtuskasvatuse konverents "Hea kool kui väärtuspõhine kool. Kuidas kujundada ettevõtlikku eluhoiakut?"
Tartu Ülikooli eetikakeskuse ja Eesti Rahvusringhäälingu sümpoosion „Elu eriarvamuste keskel. Kuidas kujuneb kaalutlev avalikkus?“
27. novembril 2015 Tallinnas Rahvusooper Estonia Talveaias
Ülevaateartikkel koos ettekannete salvestustega on leitav siit: Traumad, vihkamine ja hegemoonianõuded – kuidas neist üle saada ja elada eriarvamuste keskel?
Vaata ka:
Margit Sutrop: lahkarvamuste paljususel ei tohiks lasta end murda
Arvamusfestivali ettekanded 2015
Tehisintellekti moraalne staatus ja võimekate robotite eetilised mõjud
Me elame täna maailmas, kus eksisteerib hulk kitsaid tehnisintellekte ning mis on täis erinevaid võimekaid roboteid. Selline olukord tõstatab mitmeid olulisi eetilisi küsimusi. Esiteks peaksime enda jaoks selgeks mõtlema, mis on selliste programmide ja olendite moraalne staatus. Mida inimese sarnasemad nad on, seda enam paistab, et peaksime neid ka inimestega võrdselt kohtlema. Teiseks peaksime juurdlema selle üle millised on taoliste programmide ja seadmete ühiskondlike mõjude eetilised aspektid. Kes vastutab nende tegude eest ja kui nad on milleski paremad kui inimesed, kas nad siis peaksid hakkama inimesi asendama?
Õigus olla unustatud ja teiste häbistamine sotsiaalmeedias
Loe ka Tiia Kõnnussaare märkmeid arutelust "Õigus olla unustatud ja avalikkuse huvi"!
Interneti ja sotsiaalmeedia tulekuga meie igapäevaellu elame kõik kohati väga avalikku elu. Selline nähtus tõstatab paar huvitavat eetilist küsimust.
Ühelt poolt peaksime mõtlema selle üle kui suur õigus on indiviididel olla unustatud? Teine oluline aspekt selliste näidete puhul on meie endi käitumine ja reaktsioon teisi puudutava avaliku info osas. Peale sotsiaalmeedia puudutavad need juhtumid väga teravalt ka erinevaid mäluasutusi.
Vt ka ERR video "Õigus olla unustatud ja teiste häbistamine sotsiaalmeedias"