Professor Margit Sutrop osaleb Riigikogu liikmena kultuurikomisjoni töös
Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop asus eelmisel nädalal tööle Riigikogu liikmena, asendades uue valitsuse sotsiaalkaitseministrit.
„Soovin, et Eesti oleks arutleva demokraatiaga õigusriik, meie inimesed tervemad ja õnnelikumad ning eesti keel ja kultuur areneks,“ ütleb prof Margit Sutrop. „Seisan riigikogus selle eest, et haridus ja teadus oleksid rohkem väärtustatud, meditsiin patsiendikesksem ning poliitikas oleks rohkem teadmispõhist otsustamist.“
Riigikogus määrati prof Sutrop kultuurikomisjoni liikmeks, mis võimaldab tal seaduseloome tasandil kaasa rääkida teemadel, millega ta ka seni Tartu Ülikooli eetikakeskuses ning uurimistöödes on tegelenud. „Loodan kasutada kõiki neid kogemusi, mille olen saanud haridus- ja teadusstrateegiate ning hariduse visiooni „Tark ja tegus Eesti 2035“ loomisel, väärtuskasvatuse juurutamisel Eesti koolides ning teaduseetika süsteemi loomisel Eesti kõrgkoolides ja teadusasutustes,“ ütleb prof Sutrop.
Prof Margit Sutrop on olnud Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna dekaan (3 aastat) ja humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan (4 aastat), mistõttu on talle hingelähedased ka kõrghariduse ja teaduse juhtimise ning rahastamise teemad. Lisaks on tal laialdane rahvusvahelise koostöö kogemus: ta on Euroopa Komisjoni, Euroopa Teadusfondi ning Soome Teaduste Akadeemia ekspert, 12 Euroopa Komisjoni teadusprojekti Eesti töögrupi juht ning juhtinud kokku ligi 40 teadus- ja arendustöö lepingut.
Prof Sutrop andis ametivande 27. jaanuaril. Tartu Ülikooli eetikakeskuse töö korraldatakse tema ametisoleku ajaks ümber ning eetikakeskuse nõukogu määrab juhataja kohusetäitja. Margit Sutrop jätkab ka riigikogu liikmena osakoormusega Tartu Ülikooli professori tööd. Tartu Ülikooli eetikakeskuse igapäevatöö koordineerimist jätkab keskuse tegevjuht Triin Paaver.
Loe lisaks: „Valitsusvahetus tõi riigikogu komisjonidesse palju muutusi“