2018
Kuidas arvata õigesti? Salongikõlbulikkusest sotsiaalmeedias

Arutelu
"Kuidas arvata õigesti? Salongikõlbulikkusest sotsiaalmeedias"
25. septembril 2018 kell 16 Genialistide klubis (Magasini 5, Tartu)
Millised mõtteavaldused on sotsiaalmeediagruppides õiged või valed? Kas ja kuidas hoolitsetakse selle eest, et kõik grupi liikmed teaksid, milline on selle grupi arutlemis-etikett? Kas kirjutamata või kirjutatud kokkulepped peavad vett ja mis juhtub siis kui mõni grupi liige nende kokkulepete vastu eksib?
Suur osa aktuaalsest disukussioonist toimub sotsiaalmeedia lugematutes avalikes ja vähemavalikes gruppides. Enamikel neist on oma deklareeritud reeglid sellest, mis on neis gruppides lubatud. See aga, mis siis ikkagi on salongikõlbulik, ei ole üheselt mõistetav. Mis aga on siis salongikõlbulik? Kuidas vältida kõlakoja teket ühe grupi sees? Kuidas on tagatud eriarvamuste levik või on pigem alati “meie arvamus” ja “nende VALE arvamus”? Milline on sotsiaalmeediagruppide arutlemis-etikett? Kes jälgivad nende täitmist? Kui hästi sõlmitud kokkulepped toimivad?
Tule ja mõtle kaasa koos põnevate panelistidega!
Märgi ennast osalejaks Facebookis.
- - -
Üritus kuulub Tartu Tudengipäevad: Sügis 2018 kavva. Vaata lähemalt www.studentdays.ee
Sündinud lolliks? Geenide mõjust intelligentsusele

Arutelu
"Sündinud lolliks? Geenide mõjust intelligentsusele"
4. mail 2018 kell 16.00
Genialistide klubi sisehoovis (Magasini 5, Tartu)
„10-20 lähiaasta jooksul on kogu inimese DNA kaardistatud ja lahti mõtestatud; tervishoiu süsteem ja inimene ise kasutab genoomset infot iga päev otsuste langetamisel. Kui sünnib laps, saate temaga kaasa mälupulga, kus on peal kogu lapse geneetiline informatsioon. Ja mitte ennustus, kas lapsest tuleb kõrgushüppaja või maletšempion, vaid teave terviseriskide, ravimikasutuse ja oluliste molekulaarsete mehhanismide kohta. Selline on tulevik 100protsendilise kindlusega ja ühiskonna ülesanne on selliseks arenguks valmis olla.“ Tõnu Esko (Pärnu Postimees, 18.04.2017)
Kas inimene sünnib rumalaks või targaks? Kui palju mõjutavad meie vaimset võimekust geenid ja kui palju keskkond? Kas ja kuidas saab meie geneetilise koodi järgi tuvastada meie nõrkusi või arendada andeid? Kuidas saaks kõige paremal moel avada oma geneetilist potentsiaali?
Tartu Ülikooli eetikakeskuse aruteluõhtul arutame koos tuntud geeniteadlase Tõnu Eskoga, mil määral ja kuidas mõjutavad inimese intelligentsust tema geenid.
Arutelu toimub 4. mail kell 16.00 Genialistide klubi (Magasini 5, Tartu) sisehoovis. Kui ilmataat ei halasta, siis kolime tuppa!
Märgi ennast üritusel osalejaks Facebookis https://www.facebook.com/events/271117843438893/
- - -
Üritus kuulub Tartu Tudengipäevad: Kevad 2018 kavva. Vaata lähemalt www.studentdays.ee.
The event is part of the Tartu Student Days: Spring 2018 festival. For more information go to www.studentdays.ee.