2016
Tartu Ülikooli eetikakeskuse 9. väärtuskasvatuse konverents
Konverents „Mitmekultuuriline kool – kuidas toetada õpilasi, lapsevanemaid ja õpetajaid?“
Konverents „Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?”
Mälestuskonverents "Kas ajaloost on võimalik õppida?"
27. jaanuaril tähistati üleilmset holokausti mälestuspäeva, millega seonduvalt toimus 29. jaanuaril holokausti ohvrite mälestamisele ning holokausti alase teadlikkuse tõstmisele pühendatud konverents “Kas ajaloost on võimalik õppida?” Konverentsil otsiti vastuseid küsimustele, kuidas kujuneb ühiskonnas totalitaarne režiim, mida tähendab inimelule majandusliku väärtuse andmine ning kas ajaloost on võimalik õppida.
Konverentsi korraldas Eesti NATO Ühing koostöös Sihtasutusega Unitas, Tartu Ülikooli eetikakeskuse ja Okupatsioonide Muuseumiga.
Holokausti mälestuskonverentsi avas Holokausti Mälestamise Rahvusvahelise Ühenduse Eesti delegatsiooni juht, Eesti suursaadik Iisraelis Malle Talvet-Mustonen. Ta rõhutas avakõnes: „Juudi rahvast ja juutide loodud kultuuri hävitama asudes asuti tegelikult hävitama meie Euroopa kultuuri ja tsivilisatsiooni. Tuleb meeles pidada, et teisi alandades alandame iseennast, teisi hävitades hävitame iseennast."
Konverentsil käsitleti teemasid, kuidas kujuneb ühiskonnas totalitaarne režiim, mida tähendab inimelule majandusliku väärtuse andmine ning kas ajaloost on võimalik õppida.
Ettekannetega esinesid Urmas Sutrop, Egge Kulbok-Lattik, Maria Mälksoo, Tarmo Jüristo ja Dimitri Rõbakov. Külalisesineja Tal Bruttmann Mémorial de la Shoah'st Prantsusmaalt rääkis sellest, mida tähendab inimelule majandusliku väärtuse andmine. Ta on öelnud: „70 aastat peale Teise maailmasõja lõppu, kuniks valitsevad pinged Euroopas, peaksime ajaloo õppetunde meeles pidama.“ Ettekannetele järgnesid arutelud ning ühiselt vaadati Aldo Gugolz filmi “Always willing to serve you,…” Inimsusevastased kuriteod ja äri õitseb.
Konverentsil osales üle 50 inimese.
Mälestuskonverentsi fotogalerii Facebookis
Fotogalerii on saadaval ka Eesti NATO Ühingu kodulehel