näitejuhtum
Prostituudi elukutse sotsiaalsed, perekondlikud ning majanduslikud küljed
Õpetaja Lauril tekkis kahtlus ühe oma kolmanda klassi õpilase Kauri suhtes, et tema koduse olukorraga pole kõik korras. Õpilane tõmbus järsult endasse, teised õpilased hakkasid teda kiusama ning õppeedukus langes. Õpetaja Laur otsustas õpilasega tõsiselt rääkida, sest varem polnud nende väikeses maakoolis selliseid probleeme olnud.
Õpetaja Laur sai Kaurilt teada poisi endassetõmbumise põhjuse – nimelt käisid küla peal jutud, et poisi ema töötab prostituudina. Isa poisil puudus.
Õpetaja Laur ei saanud sellise kuulujutu tõesuses kindel olla, kuid tõsi oli see, et mõni aeg tagasi oli Kauri ema pojale uue jalgratta ning firmatossud ostnud – asjad, mida see perekond endale varem lubada ei saanud. Samas oli võimalik, et Kauri ema oli lihtsalt parema töökoha saanud.
Nüüd oli õpetaja Laur valiku ees, kas minna Kauri emaga rääkima või pöörduda valla sotsiaaltöötaja poole. Viimasest teadis õpetaja Laur seda, et tegemist on rangete põhimõtetega inimesega, kes teeks kõik, mis tema võimuses, et poiss ema juurest lastekodusse saata, kui see osutub prostituudiks. Samas oli õpetaja Laur kindel, et Kauri ema armastab oma poega väga ning hoolitseb tema eest hästi.
Küsimusi:
- Kuidas mõjutab last teadmine, et tema ema on prostituut?
- Kas lapse jaoks on parem kasvada üles armastatud emaga, kes on prostituut, või üldse ilma vanemateta?
- Kas oluliselt paremat majanduslikku olukorda, mida prostituudi elukutse võib võimaldada, tuleks eelistada avalikule hukkamõistule?