Islami eetika
Islami eetika on kooslus reeglitest, seadustest, moraalist ning toimingutest. Moslemi elu normatiivid on koondunud kokku kolme kogusse: Koraan ehk Muhamedile antud ilmutuste ja nende hilisemate suuliste teisenduste kogu; sunna ehk Muhamedi elu ja tegevust kajastav pärimustekogu; ning šariaat ehk religioossete seaduste kogu, mis reguleerib inimeste, kogukondade ja ühiskonna usulist ning igapäevast elu.
Juba mõisted islam ning moslem annavad iseenesest vihje, mida islami eetika endast kujutab. Islam on araabia keelest tõlgitav kui "allumine jumalale", moslem omakorda kui "jumalale pühendatu". Jumalale meelepäraste tegude hulka kuuluvad sellised toimingud, mis on head iseenesest ning toovad head kogu inimsoole. Igalt moslemilt eeldatakse siirust, ausust, lahkust, sündsustunnet, tagasihoidlikkust ning tolerantsi, nende vastandeid loetakse aga surmapattudeks.
Islami eetika aluseks ning peamiseks normiks on Koraan. Koraani ning ühtlasi islami eetika põhiliseks nõudeks on ühe jumala austamine ning tema tahtele ja korraldustele allumine. Ent tegemist ei ole pelgalt juhiste järgimisega, eelkõige läbistab islam kogu igapäevaelu ning kõiki tema eluvaldkondi. Seetõttu on olulisel kohal ka palvetamine, usulised riitused ning pühad.
Pildi päritolu: www.photocase.com