Foorumid:
Toon näite reaalsest elust mis juhtus minuga. Olime parasjagu klassikaaslastega suitsetamas, kui tuli õpetaja ning küsis tuld ning jäi meiega edasi vestlema ja suitsetama. Ta hakkas korduvalt käima vahetundide ajal õpilastega suitsunurgas. Mina ehmusin täitsa ära ning õpetaja väärtus langes mu silmis koheselt. Paljude klassikaaslaste arvates on see normaalne. Minu arvates on paljudes koolides õpetajatele mõeldud kohad, kus suitsetada. Vähemalt nendes, kus olen mina käinud. Kas see on eetiline, kui õpetaja käib koos õpilastega suitsetamas? Kas tulevikus lisandub veel õpetajate hulka ka direktor? Lisaks veel, mõtlen siin kohal gümnaasiumi ja kutsekooli õpilasi ning õpetajaid.
Eks igal ühel on oma arvamus,
Eks igal ühel on oma arvamus, kuidas on õige käituda. Mina isiklikult nii ei teeks. Sama ka alkoholiga, mulle tundub sobimatu nt õpilastega koos mingil üritusel, kohvikus või muus sellises situatsioonis alkoholi tarbida. Ma ei arva, et õpetaja peaks nt suitsetamist päris õpilaste eest varjama, aga õpilastega koos suitsetamist ma siiski väldiksin.
Mina arvan, et see on kahe
Mina arvan, et see on kahe otsaga asi. Mina isiklikult ei poolda seda, et õpetaja suitsetaks õpilastega koos. Põhjus lihtne see on ebamugav ja õpetaja väärtus langeks minu silmis täielikult, esiteks juba selle pärast, et ma ise ei ole suitsetaja ja teiseks õpetaja peaks olema meile kõigile eeskuju. Muidugi teisalt kui õpetajatel ei ole suitsetamise kohta siis ma ei tahaks ka näha õpetajat kuskil nurga taga seda tegemas. Kedagi suitsetamisest loobuma sundida ka ei saa. Mina arvan, et tuleks teha sel juhul juhtkonnale märkus, et on nähtud õpetajat suitsetamas õpilastega(õpetaja nime ei avaldaks). Siis saaks juhtkond asja käsile võtta, et see enam ei korduks(räägiks kõigi õpetajatega) ja teeks neile näiteks oma suitsetamise koha kui seda eelnevalt pole tehtud.
Esiteks ei tohiks olla
Esiteks ei tohiks olla lubatud kooli territooriumil suitsetamine. Ka keskkooli algusaastatel ei ole õpilane 18 et ta tohiks suitsetada. Minu arust ja minu väärtushinnanguga arvestades ei tohi õpetaja suitsetada koolis. Mida ta kodus teeb on tema mure. Koolis on õpetaja siiski eeskuju.
Õpilastega koos suitsetamine
See võib olla hiilgama hea võimalus arendada noortega pedagoogilist vestlust. Näiteks oh teate noored olen juba 5 aastat üritanud suitsetamist maha jätta, aga puudub toetus grupp - mis teie sellest arvate. Või hoopisiki võimalus tõeliselt südamest rääkida: "Hei! Kuidas sul läheb? Ah et pahasti - tahad sa sellest rääkida?"
Seega mina näen selles probleemis võimalust.
Õpilastega koos suitsetamine
Kahjuks pole teemalagataja märkinud , mis vanuses õpilastega tegu oli. Mina kui kutsekoolis töötav õpetaja, kes tegeleb täiskasvanud õpilastega, tean et nii õpilastel kui ka õpetajatel on suitsetamine seadusega lubatud. ooli juures on selleks ka teatud koht olemas, mis on osaliselt privaatne. Kuid kas mina seda ise teeks? EI. Kui oleksin suitsetaja siis ilmselt ma koolis olles ei suitsetaks. Teeksin sed apigem kodus. KUid kuidas suhtuda antud õpetajasse?
Nagu ka viimane kommenteeria arvas, võib olla selles teos võimalus luua kontakt võib-olla mõne probleemse õpilasega vms. Kuid teema algataja mainis, et tema silmis õpetaja väärtus langes. Usun,et ka minul langeks. Sest õpetaja ei ole minu arvates sõber. Ei suitseta ega joo koos õpilastega. Ei peol ega ka koolis. Aga see ongi puhtalt minu vaatenurk asjale.
Kardan,et sellises koolis, kus õpetajad suitsetavad koos õpilastega kaovad ära nö. piirid, autoriteedi küsimused ning teatud väärtused, mida kool peaks edastama. Kui võib-olla selles koolis soovitaksegi just selliseid väärtusi õpilastele edastada.
Seega kui ei nähta probleemi on see ehk tõesti OK aga mina nii ei teeks.
Õpilastega koos suitsetamine
Olen nõus eelmiste kommentaaridega. Nimelt töötan küll rakenduskõrgkoolis, kus tegemist on täiskasvanud töötajate ja õppijatega. Ka meil on tulnud sellest arutelu, kui õppejõud käivad koos tudengitega kooli hoovis suitsetamas. Tõepoolest, kuna tegemist on täiskasvanud inimestega, siis ei oleks õige öelda, et Te ei tohiks nimetatud tegevust teha, kuid minu jaoks ei ole ka see õige, kui õppejõud on tudengile sõber, kellega ühiselt suitsetamise kõrvale arutatakse eelmise nädalavahetuse seikasid (tean, et seda tehakse, kuna olen ise kuulnud). Õpetaja/ õppejõud on õppijale töökeskkonnas eeskujuks, seega millist eetikat annavad edasi need õppejõud, kes nii käituvad? Seega nõustun väitega, et töökeskkonnas peab olema õpetaja/ õppejõud eeskujuks ning kandma edasi eetilisi põhiväärtusi.
Lisa kommentaar