Oli olukord, kus gümnaasiumiõpetaja võttis vastu oma õpilaste sotsiaalmeediate kontosid ning seal ka suheldi. Küll aga on küsimus selles, kas on eetiline see, et noor õpetaja, kes lisab sotsiaalmeediasse pilte pidudest ja endast üsna nappides riietes, võtab vastu oma õpilaste sõbrakutseid, suhtleb nendega sotsiaalmeedias ning ka väljaspool kooli. Või peaks olema nii, et õpetaja siiski hoiab oma õpilastega mingit teatud distantsi.
Kas tänapäeva ühiskonnas oleks tarvis hoida kinni kommetest ja tavadest, kus õpetaja on ikkagi autoriteet või siis tuleks just õpilasi ja õpetajaid omavahel lähendada ning väljaspool kooli suhtlus tooks pigem õpilase motivatsioonile kasu.
Küll aga selle situatsiooni puhul tuleb välja tuua, et pildid, mida õpetaja sotsiaalmeediasse postitas võib anda ka kehva eeskuju - peod, napp riietus.
Õpetajaga sotsiaalmeedias kontaktis olemine
Foorumid:
Õpetajaga sotsiaalmeedias kontaktis olemine
Arvan, et selline käitumine ei ole õige. Õpetaja ei tohiks avalikult postitada selliseid pilte, tohib ainult siis kui avalikustab ta need enda tuttavatele, mitte õpilastele. Kuid näiteks Facebooki sõbrakutsete vastu võtmisel ei näe ma mingit probleemi, kui õpetaja kontol on sündsad pildid ning ka sotsiaalmeedias jääb ta õpilastele eeskujuks. Kui õpetaja saab oma õpilastega hästi läbi ka väljaspool kool, siis see on hea, kuid ainult mingi piirini, sest sellised head suhteid ei pruugi mõjuda klassiruumis hästi, sest võidakse hakata nägema õpetajat kui semu ning ei austata teda. Õpetaja võib olla üritas sellise käitumisega paremaid suhteid luua oma õpilastega, kuid mingi distants peaks ikkagi jääma.
Lisa kommentaar