Olen 11. klassi klassijuhataja ning teadagi on nüüd uurimistöö esitamine ja kaitsmine üheks eelduseks eksamitele saamiseks, mispärast ma oma õpilasi kontrollin, kas nad oma teemad ära valinud on, kas juhendajad olemas on jne. Nüüd aga juhtus meie koolis nõnda, et 12. klassist visati üks neiu enne riigieksami valimisi välja kuna tal oli esitamata jäänud uurimistöö ja lisaks puudulike kursuse hindeid. Mainisin seda ühe tunni alguses, kus ma ilma ühtegi nime nimetamata ütlesin, et juhul kui jätate oma uurimistöö tegemata, siis võib tagajärjeks olla koolist väljaviskamine. Natukese aja pärast kirjutab mulle õpilane miks ma tema kohta kõigile räägin kui ta ennast niigi halvasti tunneb. Kui eetiline on õpilaste hirmutamine, on teine teema, aga minu küsimus seisneb selles, et kas minu teguviis oli eetiliselt väär? Kas ma poleks tohtinud mainida tegevust ja tagajärge inimese kohta, kes käskkirja alusel on koolist välja visatud, seejuures ta nime mainimata?
No problem
See on küll vana teema kuid ma vastan sellegi poolest.
Kui sa just mingis megasuures koolis ei tööta, siis ma kahtlen, et seal mingit vahet on, sest üldjuhul kuulujutud levivad nii et mingi ülisuur saladus see kindlasti ei olnud. Nime mitte mainimisest eriti kasu ei ole, sest selle info leiab suht lihtsalt ülesse. Mina isiklikult probleemi ei näe asjas... õpilastel ongi vaja näidata, et igal tegevusel on oma tagajärg (mitte ainult paberil vaid ka reaalselt). Kui sa just solvavalt/halvustavalt ei esitanud asja, siis ei tohiks probleemi olla. Minu teada see ei ole konfidentsiaalne info (arvestades et sa nime ei maininud ja mööda kooli ka kuulutamas ei käinud).
PS: Parem küsimus on see, et kuidas te ta välja viskasite... ma mõtlesin, et 12. klassist ei ole võimalik välja enam visata (kui te just enne novembri lõppu seda ei teinud muidugi).
See on muidugi minu isiklik arvamus (ma ei ole seadustega nii täpselt kursis)
Lisa kommentaar