Foorumid:
Blogimine on väga populaarne. Ka Eesti hariduses kasutatakse blogisid lastevanematega suhtlemiseks, rühmatööde abil klassi koostöö parandamiseks ning õpilaste motivatsiooni tõstmiseks.
Kui õpetaja ei blogi hariduslikul eesmärgil, vaid meelelahutuslikul eesmärgil ning ta kasutab pseudonüüme. Kas ka siis peaks ta lähtuma õpetaja kutse-eetika koodeksist?
Kui palju peaks või võiks ta üldse avaldada seikasid koolist?
Õpetaja võib blogi pidada
Õpetaja võib blogi pidada kuna Eesti õpetajaeetika koodeksis on iseseisvuse all kirjas, et "Õpetajal on õigus isikliku loomingu autorlusele ja selle kaitsele, ta tunnustab teiste loomingut ja juhindub autorluse õiguse headest tavadest." Lisaks on õpetajal õigus oma eraelule. Kuna õpetaja on siiski eeskujuks ja ühiskonnas hinnatud siis kindlasti kohe ei tohi õpetaja avalikult kirjutada oma õpilastest ja nende probleemidest ega üldse avaldada midagi oma tööga seoses. Õpetajaeetika koodeksis on kirjas, et õpetaja on aus ning ausus on eelduseks usaldusele. Õpetaja hoiab temale usaldatud saladusi.
Aitäh vastuse eest!
Aitäh vastuse eest!
Õpetaja võib blogida
Õpetaja on siiski ka inimene, kes tahab enda mõtteid ja elamusi kirja panna ning seda ei tohiks takistada. Koolis juhtub ikka huvitavaid ning erakordseid juhtumeid, mis vääriksid üleskirjutamist ning kui õpetajal on soov seda teistega jagada on tal selleks ka õigus.
Loomulikult peab ta aga tagama, et ta õpilaste usaldust ei kuritarvitaks ning ühtegi isikut otseselt ei oleks võimalik tuvastada. Samuti peaks õpetaja olema võimeline järgima ühiskonna üldisi eetilisi norme, et millest tasub kirjutada ning mida maksab välja jätta.
Elukutse ei tohiks takistada eraelus harrastavate hobide pidamist.
Lisa kommentaar