Viimastel aastatel on pidevalt silma jäänud olukordi, kus noored alles alustanud õpetajad lisavad oma isiklikule sotsiaalmeedia kontole üles laste pilte või jagavad oma kontodel sündmusi, mis neil parasjagu lasteaias/koolis käsil on. Mõned neist väidavad, et neil on kõikide lastevanemate nõusolek, et pilte üles riputada. Siiski on siin sotsiaalse vastutuse küsimus. Kas ja millist eeskuju annab õpetaja sellise käitumisega lastele ja ka lastevanematele? Kas haridusasutustes ei peaks olema vähemalt vaikiv kokkulepe, et laste kohta ei jagata mitte mingisugust informatsiooni kolmandatele isikutele? Kas selline käitumine võib tulla sellest, et noorel alustaval õpetajal puuduvad teadmised e-ohutusest? Või on tegemist lihtsalt sellega, et inimene on sotsiaalne olend ning oma töö rõõmsate hetkede jagamisega otsitakse tunnustust, mis kusagil mujal on saamata jäänud?
sotsiaalmeedia
Mina ei julgekski panna oma isiklikule sotsiaalmeedia kontole infot oma rühma või klassi lastest. Arvestades seda, et see võib tekitada pahameelt lapsevanemates või ka lastes. Küll aga leian, et sotsiaalmeedias saab teha suletud grupi konkreetsele rühmale või klassile, kus võib näiteks pilte lastest üles riputada.
Leian, et õpetaja ei anna head eeskuju, kui jagab isiklikul kontol rühma või klassi laste kohta infot.
Lasteasutustes võiks konkreetne teema arutlusel olla - kas siis direktor või õppealajuhataja võiks rääkida sellest sügisel enne õppeaasta algust, vajadusel võiks seda ka aasta sees meelde tuletada.
Noorel alustaval õpetajal võib-olla ei ole veel selget ettekujutust e-ohtudest. Sotsiaalmeedia on üldse selline koht kus paistab välja inimese edevus. Leian, et kui inimene tahab seal esineda, siis lasku käia. Isiklikult ei ole ma aga eriti huvitatud seal ennast ega ka teisi, kellega lävin, eksponeerima.
Lisa kommentaar