Foorumid:
Eelarvamused mängivad suurt rolli inimeste elus, kuigi see nii olla ei tohiks. Eelarvamuste põhjal ei saa inimestest õiget pilti.
Paljud lapsevanemad, keda ma tean, väljendavad pahameelt, kui kooli tuleb uus õpetaja, kellel on kas tätoveeringud, veidi ebatavalisem soeng/juuksevärv, teistsugune stiil. Öeldakse kohe, et ta on õpilastele halvaks eeskujuks.
Omast kogemusest oskan öelda, et kui sain oma esimese, pisikese tätoveeringu, oli minu emal kohe pahameelt täis - ,,nüüd ei võeta mind kuhugi tööle'' ja ,,ei peeta väärtuslikuks õpetajaks'' jne.
Kui tihti see teie arvates tõele vastab? Kas traditsioonilisest erinevam õpetaja on ohuks õpilastele eeskujuks olemisel?
Minu arvates tänases muutuvas
Minu arvates tänases muutuvas maailmas ei ole see mingi tegur mille järgi hinnata õpetaja pädevust koolitöös.
See on iga inimese enda asi, mida ta enda kehaga teeb ja selle järgi ei tohiks kedagi sildistada ega halvustada.
Kahjuks on siiski olemas
Kahjuks on siiski olemas inimesi, kellel on väga tugevad eelarvamused. Kindlasti ei tohiks mõjutada õpilast negatiivselt õpetaja, kes on traditsioonilisest erinevam. Pigem see just õpetab lastele, et maailmas on erinevaid inimesi, kes näevad teistsgused välja. Inimese välimus ei peaks olema määravaks faktoriks inimese hindamisel. Arvan, et kui õpetaja on erilisema välimusega, siis see aitaks lastel stereotüüpidest vabaneda, nähes õpetajat ka teistsugusena, kui "seeliku ja prillidega tädina". Tähtsad on hoopis õpetaja oskused ja iseloom.
Lisa kommentaar