Tänase seisuga keskendub kohustuslik kooliharidus faktide päheõppimisele. Kuigi kool annab ka üldteadmisi, ei hinnata mitte nende rakendamise oskust, vaid vüimet mehhaaniliselt pähe õppida. Hea mälu aga ei väljendada inimese intellekti ning tõsiste tegijate koolitamiseks peaks Eesti oma õppesüsteemi nii ümber korraldama, et oleks võimalik hinnata nii suutlikkust uut informatsiooni omandada kui ka oskust informatsiooni kasutada ja sellest aru saada.
Aga leian, et kooli väärtuste peale surumine polegi tegelikult oluline, pigem see suretab isiksuse arengu välja Küll aga annavad uued teadmised ja võime neid üldistada palju juurde isiksuse arengule. Haridus peaks pakkuma tuge, kindlaid piire, aga ka võimalust liikuda ja leida enale sobiv väljenusviis.
Mida arvate teie?
Kohiustuslik kooliharidus- mis see on?
Foorumid:
Olen nõus, et väärtuste pealesurumine ei anna häid tulemusi, sest see ei kindlusta ju, et õpilane ka neid pealesurutud väärtusi tegelikult väärtustab. Arvestades, et väärtused ei ole alati püsivad, siis pooldan seda,et kool õpetab lastele väärtuste üle arutlemist nii, et nad oskaksid ka tulevikus leida, kuidas käituda, kuidas reageerida.
Küsimus, kohustuslik kooliharidus-mis see on, tekitab minus aga veel mõtteid. Kas koolikohustuse täitmiseks saame nimetada seda, kui õpilane istub tunnis, on füüsiliselt kohal, aga muidu tegeleb muuga? Või seda me koolikohustuse täitmiseks nimetada ei saa? Samas on ta koolis ja kindlasti õpib midagi. Kui ta ei õpi ka neid fakte ja muid teadmisi, mida tunnise õpetaka edastab, õpib ta ehk sotsialiseerimist või midagi muud oma päeva jooksul. Kas see on ka kohustusliku koolihariduse omandamine?
Kohustuslik kooliharidus peab olema ja seda on ainult 9 klassi. On neid kes peavad tuupima ja on neid kes haaravad selle lennult või virisevad, et kõik on igav. põhikooli klassides on õpilasi seinast seina ja õik peavad jõudma 9. klassi lõppu ja omandama eluks vajalikud teadmised ja oskused.
Isiksuse arengu alla surumisest räägitakse juba lasteaiast, kuid leian, et peale kooli või lasteaeda on veel aega ja võimalusi oma ande ja huvide arendamiseks.
Lisa kommentaar