BBC News,
26.11.2007
India põhjapoolses Banda piirkonnas on mõnisada naist ühinenud korrumpeerunud poliitikute ja vägivaldsete meeste vastu võitlemiseks.
[globaalne õiglus]
Naised kannavad roosasid sarisid ja hüüavad ennast "roosaks kambaks". Nad hoiduvad koostööst poliitiliste parteide ja valitsusväliste organisatsioonidega, kuna need loodavad rahastamise abil omakasule.
Kahe tegevusaasta jooksul on kamp jagu saanud oma naist peksnud või maha jätnud meestest, toonud avalikkuse ette korruptsiooni vaestele toidu jagamisel ning astunud vastu diskrimineerimisele politseis.
Kamp leiab, et piirkonnas, kus ametnikud ja politsei on korrumpeerunud, vaestest ei hoolita, koduvägivald on tavaline ja kastipiirangud ranged, tuleb aeg-ajalt seadusetegemine enda kätte võtta. Mõnikord naised piirduvad eksijate häbistamisega, vahel tuleb enesekaitseks kaikaid kasutada.
Liikumise juht tunneb eriti muret naiste pärast. India külaühiskond on naisevaenulik: naistele ei võimaldata haridust, neid sunnitakse liiga vara abielluma või vahetatakse raha vastu. Roosa õeskonna motiiv ei ole siiski võitlev feminism ja nendega on liitunud ka mehi.
Lisa kommentaar