Kõrgkoolides on teatavasti sisseastumiskonkursid seinast seina - mõnel erialal kümneid ja kümneid inimesi ühele õppekohale, mõnel erialal aga õppekohti rohkem kui soovijaid.
Ühes kõrgkoolis juhtus samuti nii, et noormees kandideeris erialale, kus konkurss suur ja ta kandideeris ainult ühte kooli ja ühele erialale pannes kogu panuse ühele kaardile. Kahjuks selgus aga, et valitud erialale ta sisse ei saanud, ei jäänud isegi joone alla vaid kaugele nimekirja lõppu. Aga kuna selles kõrgkoolis oli samal aastal mõnele erialale ka täiendav vastuvõtt, siis kandieeris noormees teisele erialale hoopis teisest valdkonnast ning sai kooli sisse. Septembri esimese nädala jooksul aga viidi see noormees sama kõrgkooli kõrge ametiisiku palvel üle soovitud erialale...
Onupojapoliitikaga kõrgkooli
Foorumid:
Päris tõsine süüdistus. Kas
Päris tõsine süüdistus. Kas on olemas ka tõestus?
Tegelikult ei pruugi olukord olla üldse nii traagiline, kui postitaja ehk arvas. Algne postitus on küll aastast 2012, aga näiteks ka mina astusin samal aastal kõrgkooli. Minu erialal üsna pea langes juba paar inimest välja - kes võttis akadeemilise või kes sai ise mingile muule erialale. Siis ka tühjad kohad täideti ning isegi kui tudeng õppis mingit muud eriala juba, sai ta ikka meile üle tulla.
Ma arvan, et nii võis minna ka selles loos ja see "kõrge ametiisik" tegutses oma võimu piirides. Seda enam, et kuskilt ei selgu nagu nad oleks olnud sugulased?
Lisa kommentaar