Foorumid:
Mind vaevab juba tükimat aega küsimus, kas õpetajad tohivad tunnivälisel ajal õpetajate toas alkoholi juua. On arusaadav, et kolleegide sünnipäeval tahetakse ka ¨ampust juua. Kuid kas õpetajate tuba, kuhu igal hetkel võib mõni õpilane tulla, on selleks sobiv koht? Kooli territoriumil on alkoholi tarbimine ju keelatud, ja pedagoog ei tohi oma tööajal niikuinii juua. Tegelikult teavad seda ju kõik, aga miks siis ikkagi nii tehakse? Minu arvates on naeruväärne, kui õpetaja joob õpetajate toas ¨ampust, ja kui õpilane tuleb rääkima, peidab klaasi ära. Mida sellisest asjast arvata?
kas salastamine töötab?
Minu meelest oleks hea kinni pidada reeglist, mille alkoholiseadus kehtestab alkoholi müügi kohta kooli territooriumil: võib õppetöövälisel ajal täiskasvanute jaoks. See ei käi tarbimise kohta, aga seda võiks eeskujuks võtta.
Õppetööväline aeg võiks ju olla aeg, kus õpilasi majas enam pole.
Teiseks juhtnööriks võib võtta selle, et tööajal alkoholi tarbimine pole lubatud.
Kui nüüd neid kahte asja järgida, siis edasi jäävad minu jaoks küsimused: miks teha alkoholist koledat kolli, ihaldusväärset keelatut, suurt salaasja, mida me päriselt kuskil näidata ei julge? Milleks nõiajaht alkoholile? Kas pole ohtu, et kui kõik mõistlikud alkoholitarbimised (klaas ¨ampust tervituseks) ära peita, maha salata ja salaja toimetada, siis ainus alkoholitarbimine, mida noored näevad, on piirid kaotanud isikute laaberdamine poe nurga taga?
Tööajal ei tohiks õpetaja kindlasti juua. Õpetaja peab õpilastele eeskujuks olema.
Ma iskilikult ei tööta koolis, kuid minu tööanda on paika pannud reegli, et hoones alkoholi tarbimine on keelatud (ka pokaal ¨ampust sünnipäeva puhul). Ma arvan, et see on õige, töökoht ei ole koht alkoholi pruukimiseks, ka töövälisel ajal.
Töötades õpetajana koolis peaksid kehtima samad reeglid. Ka töövälisel ajal ei tohiks tarbida alkoholi, seda enam, et kooliterritooriumil on keelatud alkoholi tarbimine. Kui õpetajad ise ei austa kehtestatud reegleid ja seadusi, siis miks peaksid seda tegema õpilased? kui on tõesti soov juua pokaal ¨ampust, seda enam, et on tööväline aeg, siis võib minna ju kolleegidega kuskile mujale (näiteks kohvikusse, kellegi koju) istuma.
Alkohol
Kooli territooriumil on alkoholi tarvitamine lubmatu. Seda ei tohi teha ei õpilased ega õpetajad aga ka muu personal. Olen viibinud koolis nn vastuvõttudel, kus on tarvitatud veinibokaalidest vett, mahla või alkoholivaba veini/¨ampust. Arvan, et kui on alkoholivaba jook siis tuleks seda ka vastava nõuga serveerida, et ei jääks valet arusaamist. Kes seda hiljem kindlaks teeb, mis seal see oli. Eriti kui mõni õpilane või lapsevanem on tulnud ruumi, kes meelega tahab kooli või õpetajat ebameeldivas valguses näidata. Pigem mitte teha seda, mis hiljem võib sead kooli ja õpetaja maine kahtluse alla.
Alkohol koolis
Usun, et alkoholi tarbimine koolis on lubamatu ka siis, kui mõnel kolleegil on sünnipäev. Sünnipäeva tähistamine koolimajas võiks piirduda kringli ja kohviga. Kui õpetajad ise ei austa kehtestatud seadusi, siis miks peaksid seda tegema õpilased? Kui on tõesti soov juua pokaal veini, siis võib minna ju kolleegidega kuskile mujale (näiteks kohvikusse) istuma.
Sünnipäeva luuletused
Minuarvates ei peaks üldse alkoholi tarbima, piisaks ühest ilusast sünnipäeva luuletusest ka. Leiad mõned siit: https://luuletus.ee/luuletused/s%C3%BCnnip%C3%A4ev/
Üks loeb ette luuletust samal ajal kui teised nosivad kringilit ja rüüpavad kohvi. Mis saaks veel parem olla :)
Alkohol koolis
Olen ka nõus sellega, et reeglitest tuleb kinni pidada ja kui seda ei tee õpetajad (kes on lastele eeskujuks), kes siis seda veel teevad. Sünnipäevi tuleks tähistada mõnes teises kohas, aga igaljuhul mitte kooli territooriumil.
Alkoholi tarbimine koolis
Minu arvates sellel teemal polegi muud vastust kui ainult üks, et koolis on igasugune alkoholi tarvitamine keelatud. Seda nii õpilaste kui ka kõikide teiste töötajate poolt. Neid kohti, kus klaasikest ¨ampust nautida on nii palju. Miks seda peaks siis koolis tegema? Kõigi eelduste kohaselt inimestel, kellel pole alkoholiprobleemi, pole probleemi ka selle tarbimist mõnes muus kohas teha. Arvan, et kool võiks ühiskonnas olla niiöelda "puhas" koht, kus ei tarbi mitte keegi alkoholi (ega ka suitseta).
Alkoholi tarbimine koolis
Olen ka seda meelt, et tööajal ei tohiks alkoholi tarbida. Ja vee vähem võib seda teha õpetaja koolimajas. Tõepoolest peaks olema õpetaja eeskujks õpilastele, kui ka kohati vanematele. Samamoodi nagu võib õpilane õpetajate tuppa siseneda võib seda teha ka mõni lapsevanem.
Teisest vaatenurgast lähtudes on loomulikult ka õpetajad kõigest inimesed ja ka neil on sünnipäevad ja mõned tähtpäevad. Ning kindlsti tahavad ka nemad oma õnne, rõõmu väljendada või siis sünnipäeva puhul nii öelda välja teha. Aga selleks puhuks on alati mitu alternatiivi olemas. Alati on võimalus ju oma kolleegid töövälisel ajal, kas siis koju kutsuda või kuhugile mujale väljaspool kooli territooriumi. Seda muidugi juhul, kui tahetakse tähistamine eriti suurelt ette võtta. Aga lihtsam võimalus ju oleks lihtsalt mingeid komme pakkuda ja kui kuidagi ilma alkoholita ei saa siis võiksid need ju olla alkoholi kommid. Tean ise mitut õppeasutust, kes on ka seda rada mööda läinud. Esiteks, kui astubki mõni õpilane või lapsevanem sisse, on laual vaid karp komme, mida ei pea peitma. Ja teiseks see 1-2 alkoholi kommi ei tee ka õpetajale midagi, et ta ei võiks tundi minna. Soovitan sellist varjanti teistelegi õppeasutustele ja uskuge mind, et see aitab vältida probleeme nii kolleegidega, kohati ka juhtkonnaga, õpilastega ja ka vanematega.
Alkoholi tarbimine koolis
Tööajal on alkoholi tarbimine lubamatu. Ajal, mil õpilased majas ei viibi, ei näe selles probleemi. Loomulikult ei pea siin silmas alkoholi liigtarbimist õpetajate poolt.
Alkoholi tarbimine koolis
Minu arvates ei peaks koolis alkoholi tarvitama, ei tundide ega tunnivälisel ajal. Esiteks on töökohal ja tööajal niikuinii alkoholi tarbimine ka teistest töökohtades, mitte ainult koolis keelatud.
Minu arvates on eriti ebaeetiline kusagil õppijate eest salaja seda teha - näiteks õpetajate toas kapi taga ning õpilase ruumisisenemisel oma klaasi peitma hakata. See näitab selgelt suhtumist "tee, aga ära vahele jää".
Kui mingitel hektedel justkui võib alkoholi tarbida, aga teistel mitte, siis võib ju õppijate jaoks olukord samuti arusaamatuks jääda.
Leian, et alkoholiga sünnipäeva või muu tähtpäeva tähistamiseks on teisi võimalusi kui kool. Kool peaks oma põhimõtetele kindlaks jääma ka väljaspool tunde.
Tööajal on keelatud alkoholi
Tööajal on keelatud alkoholi tarbida ja kooliterritooriumil samamoodi, kuid tundub, et teatud koolides olude sunnil pigistatakse selle koha pealt silm kinni. Tean ka omast kogemusest õpetajaid, kes vahetunnis oma tagaruumis viina jõid ja kui väike vine oli sees, siis õpetasid palju lõbusamalt kui siis, kui juba kaineks olid saanud. Koolis kõik teadsid sellest, sh ka juhtkond, isegi lapsevanemad teadsid, kuid kuna maakohas polnud uusi õpetajaid võtta, siis tuli leppida nendega, kes olemas olid.
Alkoholi tarbimine kooli ruumides
Olen ka selle poolt, et siiski õpetaja ei tohiks ka õpetajate toas alkoholi tarbida, sest lastele üritatakse alati rääkida, et reeglitest tuleks kinni pidada ning samas õpetaja ise eirab reegleid.
Arvan, et selline asi pole
Arvan, et selline asi pole kohe kuidagi okei ja seda ei tohiks mitte kuidagi õigustada. Siinkohal tuleks juhtkonna tähelepanu seadustele suunata ja loota kõigeparemat.
Tööajal alkoholi tarbimine
Õpetaja ülesanne peale teadmiste edasi andmise ja suunamise, võiks olla ka eeskujuks olemine. Eeskuju anda või siis korrale kutsuda on väga raske, kui ise risti vastupidi tehakse. Eriti koomiline tundub muidugi see varjamine, kuigi väga hästi on aru saada, et millega nagu tegu.
Kui õpilane satub õpetaja
Kui õpilane satub õpetaja alkoholitarbimisele peale, siis tegelikult võiks õpilane õpetajale märkuse teha. Kui sellist situatsiooni juhtub koolis tihedamini, siis võiks sellest kuhugi teatada. Siiski rikutakse ju seadusi ja see on äärmiselt ebaeetiline.
Add new comment