AAA

Raamatuesitlus: "Mõtestatud Eesti - ühiseid väärtusi hoides"

20. veebruaril kell 14.00 esitletakse Tartus, Domus Dorpatensise ruumides (Ülikooli 7, II korrus) esseekogumikku"Mõtestatud Eesti - ühiseid väärtusi hoides".

Missugused on tänase eestlase väärtused? Kus paikneb Eesti maailma väärtuskaardil? Mis on Euroopa kui väärtusühendus? Mõistmaks, kas oleme oma arengus õigel teel, on kasulik tuletada meelde Eesti riigi loojate tahet. Milliste väärtuste kaitseks loodi Eesti riik? Missuguseid väärtusi väljendab meie põhiseadus? Milline on meie tänane suhtumine riiki ja rahvuslusse? Kuivõrd tugevad on meie demokraatia ja õigusriik?

Kuidas saab väärtusi edasi anda? Missugust osa mängivad selles kool ja meedia? Mida on Eestil õppida teiste maade kogemusest väärtusarenduses?

Esseekogumik koondab 6. veebruaril 2007 toimunud konverentsi "Mõtestatud Eesti: väärtused ja valikud" ning 26. septembril 2008 Estonia talveaias peetud konverentsi "Ühiseid väärtusi hoides" ettekandeid. Kogumiku andsid välja Tartu Ülikooli eetikakeskus ja Eesti Keele Sihtasutus, väljaandmist toetas Haridus- ja Teadusministeerium.

Kogumikus mõtisklevad Eesti ühisväärtuste üle Tõnis Lukas, Margit Sutrop, Pärtel Piirimäe, Jüri Adams, Marju Lauristin, Iivi Masso, Enn Soosaar, Jaak Aaviksoo, Eva Piirimäe, Raivo Vetik, Merle Karusoo, Mati Heidmets, Airi-Alina Allaste, Rein Taagepera, Jaan Männik, Andres Põder, Erkki Hulkki, Halliki Harro-Loit, Jaana Vasama, Merle Schwartz.

Palume teatada osavõtust hiljemalt 17. veebruariks aadressil triin [dot] pisuke [ät] ut [dot] ee või telefonil 7375426.